• naše weby..
  • ..
  • .
Home
dobrá
praxe
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: "Káva po.tmě" na radnici

Sedm studentek III. ročníku denní formy studia oboru Sociální práce na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o.p.s. Jihlavy, připravilo na odpoledne pro zájemce možnost navštívit v historických prostorech jihlavské radnice projekt s názvem Káva po.tmě. Akce byla součástí Evropského dne mobility a studentky na její přípravě a realizaci spolupracovaly již podruhé se Zdravým městem Jihlava.

Šedesát návštěvníků akce se mělo možnost zážitkovou formou seznámit s životem nevidomých osob. Průvodkyně je s klapkami na očích doprovodily do prostor kavárny potmě, kde si hosté objednávali ze speciálních nápojových lístků pomoci hmatu a čichu. Dále si měli možnost vyzkoušet poznávat předměty, které denně používají, pomocí hmatu a zahrát si společenské hry. „Děkujeme za příjemné posezení v kavárně. Byl to zážitek na celý život.“, uvedla jedna z účastnic akce. „Skvělá byla slečna průvodkyně, uvědomila jsem si, jaké mám štěstí, když jsem zdravá.“, dodala další.

Všechny průvodkyně, které se věnovaly hostům projektu, má kurz průvodcovství, který v minulém školním roce absolvovaly v TyfloCentru Jihlava, o.p.s.

Akce Káva potmě na jihlavské radnici navázala na čtyři obdobně zaměřené projekty, které studentky Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava, o.p.s., úspěšně realizovaly již v minulém školním roce.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov

Hodonín: Systém sociální integrace ve městě

Systém sociální integrace ve městě

Hodonín

Jihlava: Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Jihlava

Prostějov: Majáčky pro nevidomé a slabozraké

Majáčky pro nevidomé a slabozraké

Prostějov

Moravská Třebová: Centrum volného času

Centrum volného času

Moravská Třebová