• naše weby..
  • ..
  • .
Téma

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Rosice: Seniorská obálka

Město Rosice se na základě spolupráce s projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí připojilo k distribuci Seniorské obálky pro své občany. Seniorská obálka je projekt, který vznikl ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a krajské samosprávy. Funguje na principu I.C.E., neboli „In Case of Emergency“, což znamená karta pro případ naléhavé pomoci, v případě nouze.

Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku anebo zdravotně postiženým, kteří bydlí ve svém domácím prostředí, především pak těm, kteří žijí osamoceně. Do jednotného tiskopisu se vyplňují (vhodná je pomoc příbuzných, praktického lékaře) základní údaje o zdravotním stavu, užívaných lécích, případných alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Obálka se umístí na viditelném místě v domácnosti – po dohodě se všemi složkami Integrovaného záchranného systému byla určena dvě místa pro umístění - pomocí magnetky na lednici nebo v průhledné folii na vnitřní straně vchodových dveří.

Seniorskou obálku mohou občané vyzvednout v úředních hodinách (pondělí, středa) na odboru sociálním Městského úřadu v Rosicích, pracoviště Žerotínovo nám. 1 (budova zámku), kancelář č. 104. Uživatelé pečovatelské služby Penzionu pro důchodce Rosice mohou o zajištění Seniorské obálky požádat pracovnice pečovatelské služby.

[...]

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Orlová: Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Orlová

Chrudim: Aktivitou proti stárnutí

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Boskovice: Systém tísňového volání pro seniory

Systém tísňového volání pro seniory

Boskovice

Hodonín: Centrum pro rodinu

Centrum pro rodinu

Hodonín

Hlučín: Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Hlučín

Frýdek-Místek: Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Frýdek-Místek