• naše weby..
  • ..
  • .
Home
dobrá
praxe
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Znojmo: Závod "Znojmo Extreme 790" podpořil neslyšící

Oblíbený charitativní závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790 – letos podpoří neslyšící. Kdo tak chce zažít skvělý závod plný adrenalinu a zábavy a ještě pomoci dobré věci, měl by si do kalendáře poznamenat nejen datum 22. června, kdy se závod koná, ale i pondělí 8. dubna, kdy bude spuštěna registrace. Účastníci se letos mohou těšit i na speciální medaile.

„Určitě doporučuji s registrací na závod neotálet, protože vloni se startovní listina zaplnila za pouhé 3,5 hodiny,“ říká Jan Grois, starosta města a tradiční účastník závodu. Startovné, které je 1 000 korun za tým, putuje Sportovnímu klubu neslyšících Brno, kde hraje i Znojmačka Simona Sekulová, protože ve Znojmě žádný sportovní klub neslyšících není. Sportovci tedy pomohou sportovcům.

„Někdo v životě nemá tolik štěstí, ale přesto žije nejen plnohodnotný život, ale je i inspirací pro nás ostatní. Třeba Znojmačka Simona Sekulová má můj velký obdiv – je neslyšící, miluje volejbal, za kterým musí dojíždět až do Brna, protože ve Znojmě žádný sportovní klub neslyšících není. A sportovci by si měli pomáhat,“ doplňuje starosta Jan Grois.

Simona Sekulová není jediná Znojmačka, která volejbal pro neslyšící hraje. Se svými kamarády hrává pravidelně ve Znojmě i v Brně. Výtěžek ze závodu chtějí neslyšící použít na své turnajové výjezdy do zahraničí. „Nás vlastně nikdo nepodporuje, vše si musíme hradit sami, od cestovného až po ubytování. Jsme moc rádi, že nám sportovci díky Extreme 790 chtějí pomoci,“ děkuje Simona Sekulová. Neslyšící sami se hodlají registrovat a postavit se i na start závodu ve výběhu na radniční věž.

Mezi prvními registrovanými plánuje být i starosta Grois. K podpoře neslyšících plánuje využít i svůj Facebook. „Rozhodl jsem se, že startovné za můj tým nebude jen 1 000 korun, ale neslyšícím navíc pošlu tolik korun, kolik sledujících bude mít můj facebookový profil v den registrace, tedy 8. dubna,“ dodává Grois. Už teď jich je téměř 4 000.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

ŠVÝCARSKO: Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

Zdraví po padesátce - konference frankofonních kantonů o zdravotnictví a sociálních věcech

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

ŠVÝCARSKO: Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov

Chrudim: Učíme se zdravě sedět a cvičit

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim