• naše weby..
  • ..
  • .
Home
dobrá
praxe
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Valašské Meziříčí: Titul "Obec přátelská seniorům"

Valašské Meziříčí je k seniorům druhým nejvstřícnějším městem v České republice v kategorii od 10 do 50 tisíc obyvatel. Město získalo titul Obec přátelská seniorům.

„Valašské Meziříčí dělá vše pro to, aby seniorům umožnilo aktivní stárnutí a zachování nezávislosti a funkčního zdraví po co nejdelší dobu. V oblasti práce pro seniory se nám podařilo prosadit a podpořit mnoho nových a zajímavých aktivit, které z Valašského Meziříčí činí město přívětivé pro život starších občanů,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).

Nové ocenění znamená i příslib dotace ve výši 1 milionu korun. „Za získané peníze město ve spolupráci s dalšími organizacemi zrealizuje do konce roku přes 20 aktivit pro seniory. Bude se jednat zejména o mezigenerační a pohybové aktivity, nákup cvičebních pomůcek a vybavení proseniorských organizací,“ pokračovala místostarostka.

„Peníze využijeme například na pořízení rehabilitačních laviček se šlapadly, z nichž dvě budou umístěny v parku Kinských a další dvě u pobytových zařízení pro seniory. Necháme vybavit denní stacionář pro seniory Dobromysl a valašskomeziříčský Klub seniorů. Z dotačních peněz bude pořízeno elektrokolo a nebudou chybět ani aktivizační programy pro seniory a programy propojující mladší a starší generaci,“ vyjmenovala koordinátorka Zdravého města Alena Střítezská.

„Realizace proseniorských aktivit neskončí rokem 2018, protože město zároveň s výhrou přijímá závazek v aktivitách pokračovat i v dalších letech. V rámci projektu Zdravé město, který realizujeme v našem městě bezmála už 20 let, byli naši senioři vždycky významnou cílovou skupinou,“ uzavřela místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Orlová: Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Orlová

Chrudim: Aktivitou proti stárnutí

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Boskovice: Systém tísňového volání pro seniory

Systém tísňového volání pro seniory

Boskovice

Hodonín: Centrum pro rodinu

Centrum pro rodinu

Hodonín

Hlučín: Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Hlučín

Frýdek-Místek: Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Dotační programy na podporu a rozvoj sociálních služeb

Frýdek-Místek